Vārda dienu šodien svin: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Arī šogad 15. februārī Latvijā norisinājās „ēnu dienas 2017”. Lai kļūtu par „ēnu”, bija jāpiesakās vai nu www.enudiena.lv sistēmā, vai pašam jāatrod savs „Ēnu devējs”.
    Uz Rīgu (skolēnus tur nogādāja skolas autobuss) devās 12 mūsu skolas skolēni, lai iepazītu policista, stomatologa, pirmsskolas iestādes skolotāja, skolotāja, bankas darbinieka, IT speciālista, kā arī SIA “LMT” un „Rīgas ūdens” darbinieku ikdienu.

Jau trešo gadu uz Jēkabpili devās Edīte Grigalovičina (10. klase), lai šoreiz ēnotu Vidusdaugavas televīzijā (atbalstīja vecāki).
    Priecē, ka daudzi skolēnu paši bija atraduši savu „ēnu devēju”, sākot jau ar tuvējiem uzņēmējiem, jo sava darba ikdienu parādīja gan Juris Budris (SIA „Grēda), gan Artis Kronītis („Kronīšu kokapstrāde”). Ēnotājus pieņēma Neretas pašvaldība, ziedu veikals „Efejas”, „Stārastāni”.
    Šogad paši savu iniciatīvu ēnot izteica septiņi 9. klases, septiņi 10. klases, septiņi 11. klases, pieci 12. klases un pa vienam skolēnam no 7. un 6. klases.
    Visekskluzīvākā ēnošana bija Mikum Saldoveram, kas iepazina sporta komentētāja Ilvara Koscinkeviča darbu.
    27. februārī ēnotāji satikās un stāstīja arī pārējiem 9. – 12. klases skolēniem par iespaidiem un domām – gribu vai noteikti negribu nākotnē būt šīs profesijas pārstāvis.
    Paldies skolotājai Sarmītei Sniķerei, kas jau nez kuro reizi bija kopā ar „ēnotgribētājiem”! Paldies arī skolas direktorei par atbalstu!
Dace Kronīte,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolotāja