Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin:

Arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas bibliotēkas vadītāja Rita Trukša un literatūras skolotājas Egija Apiņa un Dace Kronīte septembrī atsaucās LNB Bērnu literatūras centrs piedāvājumam – piedalīties Nacionālajā skaļās lasīšanas sacensībā. Šīs sacensības mērķis - pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.
Kā motivēt bērnus lasīšanai, kā iemācīt, ka grāmata, kas paņemama rokās un lasāma, sniedz vairāk sajūtu nekā ... telefons? Kā starp dažādām izklaidēm nepazaudēt saturīgu brīvā laika pavadīšanu? Par šiem un vēl citiem jautājumiem arvien vairāk nākas domāt skolotājam.
Skaļās lasīšanas sacensība Latvijā ir vēl nebijusi kampaņa. Tajā piedalās 11 – 12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni. No septembra vidus līdz 1. decembrim notika lasīšanas sacensība skolā. Atsevišķi sacentās 5. un 6. klases skolēni. Pirms izvēlētā grāmatas fragmenta lasīšanas dalībnieks stāstot iepazīstināja ar izvēlēto grāmatu: grāmatas nosaukums, autors un, ja grāmatā būtiska loma ir ilustrācijām, tad - arī ilustrators. Pamatoja, kāpēc izvēlējies tieši šo grāmatu. Lai fragments, ko lasīs, klausītājiem būtu saprotams, ļoti īsi pastāstīja, kas ir noticis līdz vietai, no kuras sāks lasīt izvēlēto fragmentu. Laiks - 3-5 minūtes.
Lašīšanas laikā skolēnu vērtēja 3 tiesneši, izmantojot dotos kritērijus. Saskaitot visu tiesnešu novērtētos punktus, noskaidrojām, ka visvairāk bija ieguvušas trīs 6. klases meitenes: Elza Ivanova, Luīze Liepiņa un Zita Tihonova. Tad meitenes sacentās vēlreiz skaļajā lasīšanā. Tika noskaidrota mūsu skolas dalībniece, kas piedalīsies reģionālajā finālā Jēkabpilī 24. janvārī. Tā ir Luīze Liepiņa ar izvēlēto Enidas Blaitonas grāmatu “2. klase Sentklēras skolā”. Lai Luīzei veicas!
Dace Kronīte,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolotāja

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi