Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Haralds, Almants

 Jau tradicionāli Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā otrā semestra otrjā piektdienā notiek karnevāls, par šo pasākumu ir atbildīga 10. klase.
 Iespējams, daudzi jaunās paaudzes skatītāji nav redzējuši Rīgas kinostudijā 20. gadsimta otrajā pusē uzņemtās spēlfilmas. Tāpēc gatavošanās sākās jau 21. decembrī, kad klasēs tika noskatīta izlozētā latviešu filma, izvēlēts fargments (1 – 2 minūšu garumā), kas tiks demonstrēts  pirms klases priekšnesuma. Katra klase iestudēja kādu epizodi no filmas,   ļaujot vaļu radošumam: mūsdienu apģērbs, tehnoloģijas, teicieni. Taču lielākoties tika atstāts oriģinālais teksts.
      19. janvārī mūsu skolā viesojās izglītojoši izklaidējošais kultūras raidījums “Eksperti dīvānā”. Pasākumu vadīja 10. klases skolnieces Līga šarkūne (Made) un Liāna Roze (Spīdola) , kā arī skolas absolvente Madara Zeltiņa (filmu eksperte Māra Bērziņa, kurai drīz iznāks grāmata “Atskats uz filmām… 21. gadsimtā”) .
       Meitenes pasākuma scenāriju veidoja tā, lai priekšnesumi būtu saprotami, tas ir, iepazīstināja ar 7 Latvijā populārām  animācijas filmām un spēlfilmām, pastāstot par uzņemšanas gadu, režisoru, galvenajām lomām, sižetu un filmas inikalitāti.
      5. un 6. klase uz animācijas filmām ”Zaķīšu pirtiņa” un “Desas piedzīvojumi” paskatījās mūsdienīgi. Filmu eksperte akcentēja, ka Roze Stiebra par ieguldījumu latviešu animācijas izveidē 2017. gadā saņēma “Lielā Kristapa” balvu par mūža ieguldījumu. Iepriekšnosauktās ir Rozes Stiebras animētās filmas.
      7. klase attēloja epizodi no spēlfilmas "Kapteiņa Enriko pulkstenis", kad uz klasi, kurā mācās Tomiņš, atnāk pateikties pulksteņa īpašnieks. Priekšnesumā piedalījās arī klases audzinātāji Ruta Aukšpole un Mairis Dzenis.
      Ar detektīvkomēdijas “Dāvana vientuļai sievietei” fragmentu, kur somu pirtī tiek notverti svešas mantas tīkotāji,  iepazīstināja 8. klase ar audzinātāju Ludmilu Kolpakovu, kas tēloja bufetnieci.
      Aktīvā un romantiskā kundzīte Paulīne un viņas māsa Līzbete no filmas “Tās dullās Paulīnes dēļ” nokļūst milicijas redzeslokā, jo ir nodarījušas miesasbojājumus fotogrāfam. Taču tas bija tā vērts, jo pēc dažiem mēnešiem Paulīne apprecas ar to pašu fotogrāfu ... Ar šo stāstu iepazīstināja 11. klase.
      Viena no amizantākajām epizodēm spēlfilmā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” ir pusdienošana un “kāju saspēles” epizode starp Lāsmu, Ēriku, un Olitu, kad Olita saka: “Ērik, tu esi nodzinis ūsas!” Arī Lāsmas un Uģa dialogs par Mirttanti.  To rādīja desmitie.
      Ar muzikālo komēdiju „Īsa pamācība mīlēšanā" iepazīstināja devītie, it kā kurlajam Viļņu Jānim apmeklējot potenciālās līgavas un atrodot īsto zālīti – mīļoto.
      Skolas padomes vecāki un skolotāji attēloja "Emīla nedarbu" epizodi, kad Emīls uzmauc galvā terīni, apmeklē tirgu un kad pie Emīla uz dzimšanas dienu ierodas nabagmājas iemītnieki. Tas bija viens jestrs dancis, kurā tika “ierauti” arī skatītāji.
      Tika dots vārds apsveikumiem vai priekšnesumiem Aknīstes un Viesītes vidusskolu, kā arī Rites un Mazzalves pamatskolu viesiem.
      Pirms kultūras raidījums “Eksperti dīvānā” atvadījās, tika “izspēlēts” konkurss, kuram balvas sarūpēja Zanda Ragele, Jolanta Albrehta, “ Kronīšu Kokapstrāde” un “Saules Sporta klubs”. Konkursā palīdzēja Sniegavīri (Aleksandrs Andris Baumanis un Valters Ošiņš).
      Tika dots vārds viesmīlīgās mājas saimniecei Laimai Grebskai un skolēnu domes vadītājam Pēterim Pavlovičam, kas ne vien raidījuma vadītājas un Sniegavīrus, bet arī  visus priekšnesumus un viesus apbalvoja ar garšīgām veltēm.
      Vakara gaitā bija iespējams apmeklēt 3 pārsteigumu istabas: foto istaba, karaoke – dziesmas no filmām, arī istabu, kurā bija dažādi jautājumi par filmām un teicieniem no tām. Par to atbildēja 12. klase ar audzinātāju Sandru Silavu.
      Pulksten 22.30 baudījām skaistu salūtu, kuru tradicionāli bija sarūpējis Juris Budris.
      Bija Jaungada balle ar grupu “Marika un Druvis”.
      Lai veiksmīgs 2018.!
      Dace Kronīte,
      Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas
      10. klases audzinātāja

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi