Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Haralds, Almants

Es, būdama Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 10. klases skolniece, esmu sākusi izstrādāt zinātniski pētniecisko darbu (turpmāk ZPD) par tēmu “Ēnu dienas nozīme karjeras izvēlē Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā”. Darba mērķis ir popularizēt Ēnu dienu Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā. Viens no ZPD izvirzītajiem uzdevumiem ir iepazīstināt 1.- 4. un 5.- 10. klašu skolēnus ar Ēnu dienas iespējām.

Manis apkopotā informācija tika ievietota prezentācijā.
12. janvārī ar Ēnu dienas iespējām tika iepazīstināta 2. – 4. klašu grupa. Klases īsi tika iepazīstinātas ar Junior Achievement vēsturi un tās rašanās mērķi, populārākajām profesijām un Ēnu dienas popularitātes pieaugumu Latvijā. Skolēniem tika pavēstītas viņu iespējas piedalīties Ēnu dienā. Tas ir – ēnot savus vecākus vai radiniekus. Audzēkņiem tika dota iespēja uzdod jautājumus un pavēstīt, kādas nozares profesijas viņiem ir padomā ēnot nākotnē.
15. janvārī tika iepazīstinātas 5. – 7. un 8. – 10. klašu grupas. Skolēni tika sīkāk iepazīstināti ar starptautiskās karjeras izglītības programmas mērķi, radīšanas vēsturi un jēdzieniem, kas ir saistīti ar šo tēmu. Tika pavēstītas arī populārākās nozares un Ēnu dienas popularitātes pieaugums no 2009. līdz 2017. gadam. Skolēniem pastāstīju personīgo pieredzi par iesaistīšanos Ēnu dienā 2017. Dalība šajā izglītības programmā jaunieti norūda pieaugušo dzīvei, piemēram, pašam jānokļūst vajadzīgajā vietā, jāiemācāss komunicēt ar pieaugušiem, arī svešiem cilvēkiem.
Tikšanās reizēs piedalījās arī skolas karjeras konsultante skolotāja Rita Trukša, kas ir arī mana ZPD viena no konsultantēm.
Manuprāt, iespēju piedalīties Ēnu dienā nevajadzētu laist garām, jo tas patiešām noder nākotnes profesijas izvēlē. Kā arī šādi skolēni kļūst patstāvīgāki, jo viss ir atkarīgs tikai no pašiem.
Ceru, ka šīs informatīvās nodarbības palīdzēs kādam pārvarēt savas bailes un pieteikties ēnot kādu profesiju, kas rada interesi.
Līga Šarkūne,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas
10. klases skolniece

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi