Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Marlēna, Ilvija, Ziedone

13. aprīlī skolā 9. – 12. klašu skolēni tikās ar arī Klāvu Bajinski, bijušo Neretas 513. Jaunsardzes vienības komandieri, kas tagad strādā Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos un ir zemessargs Zemessardzes 55. kājnieku bataljonā.

Klāvs Bajinskis jauniešus informēja, ka Latvijas Zemessardze dod iespēju katram Latvijas pilsonim lietderīgi pavadīt laiku, jo darbība Zemessardzē fiziski un psiholoģiski norūda, iemācās jaunus darbus, iegūst jaunus draugus. Zemessargi nodrošina kārtību pasākumos un iesaistās dabas katastrofas seku likvidēšanā, piemēram, plūdu gadījumā, jo jaunsargs un zemessargs daudz ātrāk reaģē nekā citas personas.
Zemessardze ir vieta, kur jaunietis var piepelnīties: ja vēlas kļūt par zemessargu, tad astoņpadsmitgadīgi un vecāki Latvijas pilsoņi mācās pamatapmācības nometnē, kur tiek izmaksāta dienas nauda – 25 eiro.
Zemessargs krīzes situācijā vienmēr spēs parūpēties par savu ģimeni.
Jaunieši tika aicināti stāties Zemessardzē. 12. klases skolnieks Henriks Pupels jau ir zemessargs. Tika aicināts arī Rainers Auziņš un Markuss Sloka, kas drīz būs pilngadīgi.
Zēniem interesi izraisīja zemessargu līdzi paņemtie ieroči.
Dace Kronīte,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolotāja

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi