Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Marlēna, Ilvija, Ziedone

20. aprīlī skolas 5. – 8. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties IT programmēšanas un robotikas nodarbības. Skolā viesojās un nodarbības vadīja Preiļu robotikas kluba biedri un Riga Tech Girls. Pasākuma mērķis - veicināt mūsu skolas skolēnu interesi par inženierzinātnēm un robotiku, demonstrēt, ka šī nozare ir ļoti perspektīva un strauji attīstās. Pasākuma iniciatore bija mūsu skolas absolvente Līva Štāle, kura šobrīd strādā starptautiskajā kompānijā SQUALI GROUP par pārdošanas speciālisti.
Preiļu robotikas kluba dvēsele, skolotājs Juris Erts, un viņa komanda, Toms, Matīss, Eduards, Margarita, Matīss bija sagatavojuši ļoti interesantu prezentāciju par savu ikdienas darbu, aktivitātēm un nozīmīgajiem sasniegumiem. Klubam ir patiesi lieli sasniegumi robotikas sacensībās. Laikā no 2016. – 2018. gadam iegūtas 63 godalgotas vietas dažādās sacensībās. Skolēni uzzināja, ka Preiļu robotikas klubs rīko savus čempionātus, kuros piedalās salīdzinoši liels dalībnieku skaits. Taču sākās viss ar konkursu, kurā balvā jaunieši ieguva pirmo lego robotu.
Jaunieši paši gatavo robotus, sākot jau ar modelēšanu, projektēšanu, atsevišķo detaļu printēšanu 3D printerī. Nodarbībās paši gatavo plates, programmē robota darbību. Nodarbībā tika demonstrēti printētie modelīši, atsevišķas to detaļas. Demonstrētajā prezentācijā varēja redzēt, kā tas notiek. ZPD uzskatei ķīmijā skolēniem ir iespēja izprintēt kristālu režģi.
Mūsu skolēni varēja gūt priekšstatu par robotu veidiem, kādi tiek būvēti un izmantoti sacensībās. Līnijsekotāju uzdevums ir pēc iespējas ātrāk un precīzāk izbraukt doto trasi, kas ir melna līnija uz balta laukuma. Mini Sumo ir mazākie. Lego Sumo ir ļoti universāli. IRobot Sumo putekļsūcēju roboti ir radoši pārveidoti, lai cīnītos ringā. Mega Sumo ir nopietnākā un skatītājiem visinteresantākā kategorija, visiem pazīstami ar savu agresīvo cīņas stilu. Folkrice roboti sacenšas šķēršļu trasē. Nodarbībās skolēni apguva prasmes un programmēja luksaforus. Datorklasē notika IT nodarbības, kurās skolēni apguva datorspēles programmēšanas principus. Nodarbībās iegūtā pieredze rāda, ka IT nav kaut kas tikai “gudrīšiem”. IT var būt interesanta, jautra un peļņu nesoša karjera, kas nenovelk robežas.
Pedagogs karjeras konsultants Rita Trukša

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi