Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Marlēna, Ilvija, Ziedone

2018.gada 27. martā 8.klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Pūri, lai Pūres šokolādes muzejā izzinātu šokolādes ražošanas vēsturi, darba specifiku un noskaidrotu kādas prasmes, zināšanas un izglītība nepieciešama, lai strādātu šokolādes ražotnē. 

 

Ekskursija muzejā sākās ļoti interesanti, mēs izspēlējām spēli, iepazinām šokolādes ražošanas vēsturi. Izstāde iekārtota ļoti interesanti, bija sajūta, ka uz brīdi nokļuvām Etiopijā. Lielās fotogrāfijas uz sienām ļāva iztēloties, kā izskatās kakao koks un kā notiek augļu novākšana. Lielākā daļa no mums nebija redzējuši kakao pākstis. Iepazīstot ekspozīciju un klausoties erudītās gides stāstījumu, ieguvām jaunas zināšanas par garo šokolādes ražošanas ceļu un iesaistītajiem darbiniekiem.
Otrā ekskursijas daļā notika šokolādes gatavošanas meistarklase, kuru vadīja zinoša un erudīta pārtikas tehnoloģe. Bija ļoti interesanti, priekšstatu par uzņēmuma šokolādes ražošanas procesu cehā, aprīkojumu, darba apstākļiem un laboratorijām ieguvām, noskatoties dokumentālu filmiņu. Interesanti, ka pats šokolādes gatavošanas process notiek automatizēti, taču fasēšanas darbs jāveic ar rokām. Katra šokolādes konfekte tiek glīti noformēta un ievietota kārbās. To veic fasētāji, vasarās šo darbu strādā arī skolēni. Mēs daudz uzzinājām par šokolādi un tās pildījumiem Interesantākais, mums pašiem bija iespēja veidot savas šokolādes konfektes! Procesa laikā, kamēr gaidījām šokolādes sacietēšanu, minējām mīklas un pēc prezentācijas noskatīšanās, atbildējām uz jautājumiem par pasākumā dzirdēto un redzēto. Uzzinājām, ka uzņēmumā strādā pārtikas tehnologi, kas veido jaunus šokolādes konfekšu pildījumus un veic jaunu recepšu ieviešanu. Šo darbu darīt var tikai speciālisti ar augstāko izglītību. Uzzinājām, ka uzņēmumā strādā mārketinga speciālisti, grāmatveži. Darbiniekiem svarīgi zināt svešvalodas, jo produkcija tiek pārdota ārzemēs. Strādājot par fasētāju, svarīga pacietība. Liela bija mūsu motivācija atbildēt uz gides uzdotajiem jautājumiem un minēt mīklas, jo balvās saņēmām garšīgās Pūres konfektes. Šī bija interesanta ekskursija, autobusā pārrunājām redzēto un uzzināto.
Pasākums “Izvēle iespējas, izaugsme” finansēts no projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.
8. klases skolniece Amanda Pisukova
Pedagogs karjeras konsultants Rita Trukša

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi