Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Vēsma, Fanija

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

15. maijā 7. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz LU botānisko dārzu, lai aplūkotu un iepazītos ar dārza ekspozīcijām, uzzinātu kādu profesiju speciālisti strādā botāniskajā dārzā, kāda izglītība un zināšanas nepieciešamas šo profesiju pārstāvjiem.
Ekskursija Subtropu, Tropu, Sukulentu siltumnīcās, Tauriņu mājā notika ļoti zinoša , erudīta gida vadībā. Sevišķi interesanti un eksotiski bija Tauriņu mājā. Izglītojamie iepazinās arī ar brīvdabas ekspozīcijām. Ekskursijas laikā gids iekļāva stāstījumu par dažādajām profesijām. Lielākā daļa speciālistu saistīti ar dabaszinātņu nozari. Skolēni uzdeva jautājumus, iesaistījās. Uzzināja par profesijām: botāniķi, ainavu arhitektu, dārznieku, selekcionāru, arboristu, entomologu. Zēni ieinteresējās par arborista darbs. Sarunā ar gidu uzzināja par nepieciešamajām prasmēm, izglītību, rakstura īpašībām, kuras nepieciešamas, lai strādātu botāniskajā dārzā.
Pēc pasākuma audzināšanas stundā skolēni izteica savas domas par pasākumu.
“15. maijā bijām LU Botāniskajā dārzā. Man patika tas, ka uzzināju, ka Latvijā ir vieta, kur var apskatīt dažādus augus, ziedus, krūmus, kokus. Uzzināju, ka tur var strādāt par arboristu, gidu vai strādnieku.” Tomass
“Ļoti laba ekskursija. Liela teritorija, kur varēja staigāt un uzzināt daudz ko jaunu. Gide mums ļoti labi pastāstīja, kādi amati tur ir noderīgi: zinātnieki, arboristi, gidi. Iesaku visiem apmeklēt šo botānisko dārzu.” Elizabete
“ Uzzināju par taureņiem, augu sugām, kokiem, par to lapām, saknēm, barošanos. Arī par zivīm un sūnām. Uzzināju par arborista profesiju, kas šķiet man interesanta. Andžejs
Man patika uzzināt, cik daudz profesiju saistās ar botānisko dārzu. Visinteresantākā man likās arborista profesija un tas, kā viņi apkopj kokus.” Augusts
“Botāniskajā dārzā bija ļoti interesanti. Gide bija jauka un atbildēja uz visiem mūsu jautājumiem. Mani interesēja tādas profesijas kā gidi, dārznieki, zinātnieki. Manuprāt tā bija laba diena, kad uzzinājām daudz par bioloģiju.” Saiva
“Es guvu interesi par dažādām profesijām. Es visu mūžu atcerēšos, ka varu tur smelties iedvesmu, ja pārstāvu kādu mākslas virzienu. Ja būšu fotogrāfs, tad tur ir daudz ko fotografēt. Es varētu strādāt socializējošajā nodaļā. Man ļoti patika gide, kas visu labi izskaidroja. Tas bija izglītojoši.” Raivo
“Ja vēlēšos strādāt Botāniskajā dārzā, tad man jāmācās par bioloģi vai ģeoloģi. Tur var strādāt par gidu un zinātnieku.. Agrāk nepievērsu lielu uzmanību augiem, bet tagad man ir radusies par tiem interese. ” Iveta
“Botāniskajā dārzā bija ļoti daudz neredzētu augu, kurus bija interesanti aplūkot. Biologi var pētīt augus. Tur ir vairākas profesijas: gidi, dārznieki, administratīvie darbinieki. Paldies par ekskursiju!” Alise
“Man ļoti patika šis botāniskais dārzs. Man ļoti patīk daba un viss, kas ar to saistīts. Bija trīs jomas, kurās strādāt: zinātne, dārzkopība, administrācija. Saskatīju divus mācību priekšmetus: bioloģija un ģeogrāfija”. Kristīne

Pedagogs karjeras konsultants Rita Trukša

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi