Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Vēsma, Fanija

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Saulainajā 24. maija rītā, mēs, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 3. klases skolēni un trīs 5. klases zēni, braucām mācību ekskursijā uz ražotni “Ādažu čipsi”. Tur mūs laipni sagaidīja uzņēmuma gide. Vispirms visi devāmies ekskursijā un apskatījām lielo kartupeļu noliktavu. Ļoti moderna gan. Tur pastāvīgi tiek uzturēta temperatūra +8 grādi, jo kartupeļiem tā patīkot vislabāk. Uzzinājām, ka čipsiem neder visas šķirnes kartupeļi. Tajos kartupeļos, kurus mēs pērkam veikalā, ir daudz cukura, tie kļūst brūni. Un tad bija sevišķi interesanti! Mums iedeva īpašas brilles, kurās virtuāli redzējām ražotni. Tagad zinām, kā no kartupeļiem top čipsi!
Gide mums pastāstīja, ka ražotnē strādā 120 cilvēki. Tiek nodarbināti daudzu profesiju pārstāvji un visiem ir nepieciešama laba izglītība. Uzzinājām par pārtikas tehnologa, ķīmiķa, konditora, dietologa, mehāniķa, datorspeciālista darbu. Sarunā uzzinājām, ka skolā ļoti jāmācās matemātika, fizika, bioloģija, ķīmija, lai pēc gadiem, kad būsim beiguši skolu, varētu arī kāds no mūsu klases tur strādāt.
Tālāk darbojāmies uzturklasē un uzzinājām daudz jauna par pareizu ēšanu. Interesanti bija arī pašiem pagatavot savus čipsus. Paši varējām izvēlēties garšas, ko likt klāt. Eksperimentējām! Atceroties skolā mācīto par uztura piramīdu, uzzinājām, ka čipsi ir našķis, ne pamatēdiens. Tos nevar ēst katru dienu. Tomēr, tik un tā, čipsi mums visiem ļoti garšoja!
Paldies par iespēju aizbraukt tik interesantā ekskursijā! Bija ļoti laba sajūta, uzdevām arī savus jautājumus. Tas bija noderīgi un ļoti interesanti!
No 3. klases skolēnu izteikumiem par pasākumu.
Pedagogs karjeras konsultants Rita Trukša

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi