Vārda dienu šodien svin: Vēsma, Fanija

18. janvārī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika tradicionālais karnevāls, šogad tā bija “Radu būšana”. Karnevālu gatavoja, vadīja visi 10. klases skolēni ar audzinātāju Intu Vasariņu.
Uz mīļā mājas dīvāna bija sapulcējusies Bērziņu ģimene: ģimenes galva Voldemārs ar bērniem Džastinu un Džesiku, kā arī mīļā sieviņa Ilona ar saviem vecākiem - sievas tēvu Kārli un sievasmāti Mildu. Viņiem savos laukos bija palicis par plašu, tā nu viņi pārdeva savu govi un ievācās pie meitas un mīļā znotiņa.

Šodien pie viņiem bez brīdinājuma no Vladivostokas atbraukusi Ilonas māsa Rasma ar ģimeni - vīru Volodju un dēlu Ļohu.
Bērziņu un Petrovu ģimene vakaru pavadīja gan sarunās, gan pie televizora ekrāna. Vakars izvērtās jautrs, jo nekas nevar būt ļaunāks par 9 cilvēkiem un 1 televizoru.
Milda un Kārlis bija sajūsmināti par raidījumu “Lauku sēta” (uzstājās 7. klase).
Džesika bija priecīga ar redzēto raidījumā “Dejo ar zvaigzni”, tajā 6. klases skolēni četrām atšķirīgām dejām bija izvēlējušies savas skolas zvaigznes – skolas direktori, bioloģijas skolotāju, sporta skolotāju un strādnieku ar zelta rokām.
Džastina un Džesikas strīdu pārtrauca Daudzeses pamatskolas 6. klases skolēnu un viņa audzinātāja Valda Puidas uzņemtā mēmā spēlfilma “Rūķīši un Mežavecis”, filma tika ieskaņota klātienē.
Džastins, sapņodams par savu nākotni, sevi un citus izklaidēja ar raidījuma “X Faktors” priekšnesumiem (8. klase).
Domājot par jaunās paaudzes izglītošanu, vectēvs ieslēdza lietuviešu kanālu, kurā jaunieši tik skaisti dziedāja lietuviski un vēl skaistāk dejoja (Pandeļu vidusskolas 8. klases priekšnesums).
Volodja un Rasma atzinās, ka Vladivostokā skatījās arī Latvijas raidījumus, tāpēc ieslēdza “Saimnieks meklē sievu”, bet šoreiz saimnieki – lauksaimnieks un uzņēmējs – netika pie sievas (9. klases šovs – filmēts un klātienē).
Pēc kaimiņu Antona un Aivara ierašanās uzstājās Aknīstes ciemiņi.
Ilona pēc sarunas ar māsu Rasmu izvēlējās skatīties “Ķepa uz sirds” (5. klase).
Vectēvs Kārlis bija neapmierināts par “Izklausies redzēts”, jo nevarēja saprast, vai redzēja vai dzirdēja viesītiešu uzstāšanos.
Jaunieši, cīnoties par pulti, nometa to zemē, tad atskanēja “Viņas melo labāk” mūzika, pāris notikumi ar 11. klases piedalīšanos.
Vectētiņa Kārļa secinājums: “Redziet, kā citreiz sanāk tajās ģimenes pasēdēšanās. Bet svarīgākais dzīvē tomēr ir laiks, kurš tiek pavadīts ar ģimeni, bez strīdiem neiztikt!” Vakarēšana beidzās ar kopīgi nodziedātu “Kaiju”.
Arī šogad 12. klases skolēni bija sagatavojuši istabas: dziedāšana, fotografēšanās, jautājumu istaba, sporta istaba un piparkūku apgleznošanas darbnīca.
Par skaisto salūtu pateicamies SIA “Grēda” īpašniekam Jurim Budrim.
Ballē spēlēja Ziedonis Vilde.
“Radu būšanas” notikumos ieskatījās
Dace Kronīte