Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Hedviga, Helvijs, Eda

27. septembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika „Olimpiskā diena 2019”. Pasākumā piedalījās visu klašu skolēni, sadalīti 2 grupās. Katram skolēnam bija jāveic šajā gadā sagatavotie vingrinājumi. Tos vadīja skolotāja Gundega Klibiķe. Visi savās iespēju robežās centās atdarināt uz ekrāna projicētās kustības.
Tad Salas vidusskolas sporta skolotāja Pētera Krastiņa vadībā uzzinājām vairāk par to, kas mūsu ķermenim vajadzīgs, lai tas būtu skaists, vesels un stiprs. Pēteris Krastiņš klātesošos iepazīstināja ar kustināciju, kas ir kampaņa ar mērķi mudināt sabiedrību vairāk kustēties. Tika parādīti konkrēti vingrojumu kompleksi, kas nodrošina cilvēka koordināciju, veiklību un nostiprina muskuļus. Vispirms tika nostiprināta stāja, gaita, tad muguras un vēdera preses muskulatūra, kā arī tricepsi un augšstilbi. Skolēni ar interesi veica kustinācijas aktivitātes.
Dienas noslēgumā sporta stadionā notika „Sprinta dienas” sacensības sadarbībā ar Aizkraukles novada sporta skolu.
10. klases skolēni

24. septembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 12. klases skolēni kārtējo reizi apvienoja patīkamo ar lietderīgo, dodoties ekskursijā. Mērķis bija apmeklēt Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju „Padomju gadi’’ un Rūdolfa Blaumaņa memoriālo muzeju „Braki”. Skolēni pamazām guva atziņas un informāciju gan par Latvijas vēsturi, gan par kultūru, kā arī par rakstnieku Rūdolfu Blaumani kā personību. 

Lasīt tālāk ...

13. septembrī 10. klasei bija iesvētības. Tās saliedē klasi, ir iespēja jautri pavadīt laiku, jo tas gan motivē skolēnus pildīt dažādus sarežģītus uzdevumus, gan arī iesāk mācību gadu radošā veidā.
Lai gan iesvētības sākās pirmdienā, jau iepriekš uzzinājām, ka tiks uzstādīti noteikumi. No pirmdienas līdz piektdienai mums bija jāģērbjas pēc divpadsmito noteikumiem. Uzzinot tos, steigšu domājām, ko vilksim. Katras dienas vakarā klases grupā dalījāmies ar idejām un padomiem, ko labāk vilkt.
Katru dienu daudzi 10. klases skolēni neieradās skolā laikus, tas ir, plkst. 8.30, vai neatdeva 12. klasei savu mobilo tālruni, tāpēc ieguva soda punktus, kurus vēlāk mēģināja izpirkt ar kukuļiem.

Lasīt tālāk ...

13.septembrī devāmies LVM rīkotajā meža ekspedīcijā uz Kalupes valsts mežiem.
Pirmais pieturas punkts bija Līvānu amatniecības centrs, kur iepazināmies ar stikla ražošanas un stikla pūtēju profesijas tradīcijām Līvānos, kā arī ar dažādiem Latgales amatnieku izstrādājumiem un tiem nepieciešamajiem darbarīkiem.

Lasīt tālāk ...

Jau pagājuši 10 gadi, kopš Neretas vidusskolai ir Jāņa Jaunsudrabiņa vārds. Tik pierasts, minot skolu, kurā mācies vai strādā, teikt – Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola. Jā, ne vien skola popularizē Jāņa Jaunsudrabiņa vārdu, bet arī Jāņa Jaunsudrabiņa vārds reklamē Neretu ne vien Latvijā, bet tālāk pasaulē. 

Pēdējos 10 gados starptautiskajā projektā Erasmus+ mūsu skolas vārds izskanēja Paines arodskolā Vācijā, kur mobilitātes komandējumā viesojās skolotājas Viktorija Trukša, Egija Apiņa un Sarmīte Sniķere. Skolotāja Dita Pavloviča un skolas bibliotekāre Rita Trukša mācījās angļu valodu starptautiskajā valodu mācību centrā English in Margate Anglijā.

Lasīt tālāk ...

Jūnijā iestājas astronomiskā vasara, ap Jāņiem augi uzņēmuši sevī visu vērtīgāko, lai palīdzētu tiem, kam tas ir vajadzīgs. Tā notiek dabā. Bet skolā saņemtās gudrības tiek vērtētas eksāmenos: 9. klases skolēni kārto četrus, 12. klases – obligātos eksāmenus latviešu valodā un matemātikā maijā. 2018./ 2019. mācību gadā eksāmenus gan devītie, gan divpadsmitie nokārtojuši ļoti labi, kas liecina par labu sadarbību starp Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēniem un skolotājiem.

Lasīt tālāk ...

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi