Vārda dienu šodien svin: Kintija, Kora

Piedalāmies Ēnu dienā!
Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.
Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Tā ir iespēja ieraudzīt saistību starp mācībām skolā un karjeras iespējām pēc skolas beigšanas. Šogad Ēnu diena notiek 14. februārī. Skolēniem reģistrēšanās 1. kārtā jau 15. janvārī! Nenokavē!
Ēnu dienas nolikums: http://miljons.jal.lv/Enudiena2018/NOLIKUMS.pdf
Informācija un reģistrēšanās Ēnu dienai notiek : enudiena.lv

Pasākums „Veiksmīgas uzņēmējdarbības pamats” notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

4. decembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 6. klases skolēni apmeklēja Lielvārdes ''Jaunpuriņus '', lai iepazītos ar veiksmīgu ģimenes uzņēmumu “Zelmas maiznīca” un maizes cepēja profesiju. Saimniece ir malkas krāsnī ceptas un  koka muldiņās ar dabīgu ieraugu raudzētas maizes cepēja un popularizētāja.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

“Nākotni izzinu un plānoju šodien”

15. novembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika pasākums “Nākotni izzinu un plānoju šodien” karjeras projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Tika organizētas 4 nodarbības 7. -12. klašu audzēkņiem.  Pasākumu vadīja pieredzes bagāta, diplomēta karjeras konsultante, personības izaugsmes trenere Jolanta Priede.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Mācību ekskursija “Kas strādā lidostā?”

(Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”)

Realizējot ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākumu plānu, 17. oktobrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 10. klases skolēni devās ekskursijā pa lidostu „ Rīga”. Tā atklāta 1974. gadā un ir lielākā lidosta Baltijā. Lidosta “Rīga” gadā pārvadā vairāk nekā 1 miljonu pasažieru.

Pilnu raksta versiju lasīet šeit

Darba pasaules iepazīšana Līgatnes Amatu centrā “Pašu rokām darināts”

Realizējot ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākumu plānu, 22. maijā 3. un 4. klases skolēni devās ekskursijā uz Līgatni. Bērni apmeklēja Līgatnes Amatu centru, apskatīja amatnieku dažādos darinājumus, iepazina amatniecības nozares, vēroja amatnieku darbu, uzzināja par profesijām (galdnieks, audēja, šuvēja, mākslinieks).

Pilnu raksta versiju lasi šeit

Ekskursija Cēsu Zinoo centrā “Tehniskās zināšanas nākotnes profesijas izvēlei”

Realizējot ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākumu plānu, 28. aprīlī 7. un 8. klases skolēni devās ekskursijā uz Cēsīm. Ekskursijas mērķis - Cēsu zinātnes centrs (Zinoo), par kuru skolēni bija dzirdējuši un runājuši audzināšanas stundā. Neretas tuvumā nav tādu iespēju, tāpēc šī lieliska iespēja iepazīt, izzināt un darboties interaktīvā ekspozīciju vidē.
Kopā ar Zinoo centra gidu skolēni iepazinās ar centrā izvietotajiem eksponātiem.

Pilnu raksta versiju lasi šeit

“Izmēģini, uzzini, aizraujies!”

24. aprīlī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika Tehniskās jaunrades diena “Izmēģini, uzzini, aizraujies!”, kurā piedalījās Neretas un Mazzalves pamatskolas 6.- 9. klašu skolēni.
      Šī diena atšķīrās no ierastajām, jo stundas vadīja SIA “Aspired” no Ventspils augsto tehnoloģiju parka. Tehniskās jaunrades diena tika plānota, lai sniegtu skolēniem zināšanas, paraugdemonstrējumus inženierzinātņu jomā un ar to saistītā karjeras izglītībā. Skolēni apmeklēja, aktīvi darbojās 4 īpaši izstrādātās un sagatavotās radošajās darbnīcās. Visas darbnīcas tika veidotas starpdisciplināras, lai skolēni varētu pielietot vairākos mācību priekšmetos gūtās zināšanas un prasmes.

Pilnu raksta versiju lasi šeit