Vārda dienu šodien svin: Velta, Velda

Mācību ekskursija “Kas strādā lidostā?”

(Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”)

Realizējot ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākumu plānu, 17. oktobrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 10. klases skolēni devās ekskursijā pa lidostu „ Rīga”. Tā atklāta 1974. gadā un ir lielākā lidosta Baltijā. Lidosta “Rīga” gadā pārvadā vairāk nekā 1 miljonu pasažieru.

Pilnu raksta versiju lasīet šeit

Darba pasaules iepazīšana Līgatnes Amatu centrā “Pašu rokām darināts”

Realizējot ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākumu plānu, 22. maijā 3. un 4. klases skolēni devās ekskursijā uz Līgatni. Bērni apmeklēja Līgatnes Amatu centru, apskatīja amatnieku dažādos darinājumus, iepazina amatniecības nozares, vēroja amatnieku darbu, uzzināja par profesijām (galdnieks, audēja, šuvēja, mākslinieks).

Pilnu raksta versiju lasi šeit

Ekskursija Cēsu Zinoo centrā “Tehniskās zināšanas nākotnes profesijas izvēlei”

Realizējot ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākumu plānu, 28. aprīlī 7. un 8. klases skolēni devās ekskursijā uz Cēsīm. Ekskursijas mērķis - Cēsu zinātnes centrs (Zinoo), par kuru skolēni bija dzirdējuši un runājuši audzināšanas stundā. Neretas tuvumā nav tādu iespēju, tāpēc šī lieliska iespēja iepazīt, izzināt un darboties interaktīvā ekspozīciju vidē.
Kopā ar Zinoo centra gidu skolēni iepazinās ar centrā izvietotajiem eksponātiem.

Pilnu raksta versiju lasi šeit

“Izmēģini, uzzini, aizraujies!”

24. aprīlī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika Tehniskās jaunrades diena “Izmēģini, uzzini, aizraujies!”, kurā piedalījās Neretas un Mazzalves pamatskolas 6.- 9. klašu skolēni.
      Šī diena atšķīrās no ierastajām, jo stundas vadīja SIA “Aspired” no Ventspils augsto tehnoloģiju parka. Tehniskās jaunrades diena tika plānota, lai sniegtu skolēniem zināšanas, paraugdemonstrējumus inženierzinātņu jomā un ar to saistītā karjeras izglītībā. Skolēni apmeklēja, aktīvi darbojās 4 īpaši izstrādātās un sagatavotās radošajās darbnīcās. Visas darbnīcas tika veidotas starpdisciplināras, lai skolēni varētu pielietot vairākos mācību priekšmetos gūtās zināšanas un prasmes.

Pilnu raksta versiju lasi šeit